Apoloniusz Tajner: Kamil Stoch utrzyma formę do końca sezonu

Wszyscy kibice sportów zimowych na świecie są pod wrażeniem postawy mistrza z Zębu. Kamil Stoch w piękny sposób wygrał 66. Turniej Czterech Skoczni. - Jeśli sam mówi, że może być jeszcze lepszy, to naprawdę trudno mi jeszcze to sobie wyobrazić. Ludzie zaczynają go kochać jak Adama Małysza - mówił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

- Ostatnie wyniki Stocha to bardzo dobry prognostyk przed lutowymi igrzyskach olimpijskimi w Pjongczangu. Teraz Kamil jest w bardzo wysokiej i powtarzalnej formie. Jestem przekonany, że utrzyma się ona do końca sezonu. Nie widzę zagrożenia. Jest świetnie przygotowany fizycznie, tak jak cała grupa. Niektórzy koledzy potrzebują pewnie jakiś ruchów i trenerzy o nich zdecydują. Kamilowi to nie jest konieczne. Będzie gotowy na styczniowe mistrzostwa świata w lotach i na PŚ w Zakopanem. Ta druga impreza będzie chyba dla niego najtrudniejsza. Będziemy musieli mu stworzyć osłonę. Jest megapopularny. Ludzie zaczęli go teraz kochać jak Adama Małysza. Ta miłość jednak potrafi sportowca wręcz zabić. Wiem bardzo dobrze, że zawodnik potrzebuje spokoju, aby dalej zwyciężać. Dlatego mu nie zazdroszczę. Teraz jego popularność będzie ogromna. Już widzę, że jego można kochać tak jak Adama. Nie tylko za sukcesy, ale też za osobowość. Za tą fajność, którą w sobie ma - powiedział Apoloniusz Tajner.

Reklama

Stoch jest we wspaniałej dyspozycji, jednak za każdym razem mówi, że może prezentować się jeszcze lepiej.

- Trudno powiedzieć, czy coś można jeszcze u niego poprawić. Jeśli ma taką możliwość, to ja nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. Trudno mi pojąć, że może być jeszcze lepszy. A mówię tak, mimo że mam wieloletnie doświadczenie trenerskie. Wydaje mi się, że to jest już tak wysoki poziom, że trudno będzie go poprawić. Skoro jednak z trenerem uważają, że coś może wyglądać lepiej, to wierzę. Horngacherowi po prostu ufamy. To jest profesjonalista i ma nasze pełne zaufanie - dodał prezes PZN-u.

Srogi

Turniej Czterech Skoczni 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil StochPolska1108,8 pkt
2.Andreas WellingerNiemcy1039,2
3.Anders FannemelNorwegia1021,3
4.Junshiro KobayashiJaponia1021,1
5.Robert JohanssonNorwegia1009,4
6.Dawid KubackiPolska1003
7.Marcus EisenbichlerNiemcy993,8
8.Daniel Andre TandeNorwegia992,3
9.Johann Andre ForfangNorwegia977,4
10.Jernej DamjanSłowenia974,1
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Apoloniusz Tajner

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama