​Letnia GP w skokach - wygrana Fannemela w Hakubie, Polacy daleko

Anders Fannemel z Norwegii zwyciężył w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Drugi był Japończyk Taku Takeuchi, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger. Stefan Hula uplasował się na 14. pozycji, a Jan Ziobro na 26. miejscu.

Fannemel popisał się regularnością - dwukrotnie wylądował na 129. metrze i obronił pozycję lidera po pierwszej serii. Austriak po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium LGP w zawodach indywidualnych. W lipcowych zawodach w Wiśle triumfował razem z kolegami w zmaganiach drużynowych.

Takeuchi także zaliczył 129 m, ale w drugiej próbie miał skok o pół metra krótszy. Wellinger zanotował 122 i 127,5 m.

Hula w pierwszej serii skoczył 123 m i był 12., ale w drugiej wylądował na 121. metrze i spadł o dwie lokaty. Ziobro po pierwszej próbie - 116,5 - był 25., ale w finałowej serii miał tylko 110 m, w związku z czym pogorszył się o jedną lokatę.

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu odpadli Jakub WolnyAndrzej Stękała. Do Japonii nie pojechali lider klasyfikacji generalnej cyklu Maciej KotKamil Stoch. Ten ostatni wcześniej był drugi, ale po sobotnim konkursie wyprzedził go Wellinger.

Na niedzielę (godz. 3 czasu polskiego) zaplanowano kolejny konkurs indywidualny w Hakubie.

Dowiedz się więcej na temat: Anders Fannemel