MŚ w lotach. Kamil Stoch trzeci po dwóch seriach konkursu indywidualnego

Znakomicie latający Kamil Stoch jest trzeci po dwóch z czterech serii konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Liderem jest Norweg Daniel Andre Tande, który wyprzedza Niemca Richarda Freitaga. Transmisje mistrzostw w Eurosporcie 1.

10. miejsce zajmuje Dawid Kubacki, 14. jest Stefan Hula, a 20. - Piotr Żyła.

Reklama

Stoch, który nigdy nie sięgnął po medal MŚ w lotach, tym razem ma ku temu wielką szansę. Polak traci 6,9 punktu do Freitaga i 17,8 punktu do Tandego. Czwartego Krafta wyprzedza o 19,5 punktu.

Orzeł z Zębu swój popis rozpoczął już w kwalifikacjach, w których doleciał aż do 232 m. W pierwszej serii wylądował tylko o dwa metry bliżej, w drugiej uzyskał odległość 219 m.

Tande był na prowadzeniu już po pierwszej serii, mimo że wylądował o 18 metrów bliżej od Stocha, ale z niższej belki i w trudnych warunkach. W drugiej Norweg poszybował najdalej, bo aż na 227 m.

Piękne skoki na 228 i 225 m oddał też, wracający do walki po upadku podczas Turnieju Czterech Skoczni, Freitag.

Kubacki lądował na 207,5 i 208 m, Hula - na 193 i 196,5 m, a Żyła - na 190 m i 183,5 m.

Konkurs MŚ w lotach składa się z czterech serii. W sobotę (16.00) odbędą się dwie kolejne. W pierwszej startowało 40 skoczków, w następnych już tylko 30. W niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy.

Tytułu mistrza świata broni Słoweniec Peter Prevc. Tylko raz Polak stał na podium MŚ w lotach. Był to w 1979 roku Piotr Fijas, który w Planicy wywalczył brązowy medal.

Wyniki po dwóch seriach:

WS

Na następnej stronie zobaczysz, jak przebiegały dwie pierwsze serie konkursu!

Dowiedz się więcej na temat: MŚ w lotach narciarskich | skoki narciarskie | Kamil Stoch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje