PŚ w Oslo: Stefan Hula wygrał kwalifikacje. Cofnięta dyskwalifikacja Stocha

Stefan Hula wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Oslo! Kamil Stoch został zdyskwalifikowany, ale okazało się to błędem i karę anulowano. W niedzielnym konkursie indywidualnym zobaczymy więc sześciu "Biało-czerwonych".

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

W Holmenkollen przeprowadzono w piątek dwie serie treningowe (tutaj znajdziesz szczegóły), ale organizatorzy przełożyli kwalifikacje o pół godziny z powodu obfitych opadów śniegu. Pogoda nie zmieniła się, ale nie przeszkodziła zawodnikom.

Na treningach najlepiej z Polaków spisywał się Dawid Kubacki. W kwalifikacjach osiągnął 124 m (5. miejsce), a dalej od niego skoczył m.in. Stefan Hula. Zaliczył 126,5 m i nie udało się go wyprzedzić żadnemu z zawodników walczących o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Andrzej Stękała wylądował na 118. metrze. Bartłomiej Kłusek nie doleciał do 120. metra, gdzie lądował na treningach, i osiągnął 114,5 m, tyle samo co Maciej Kot.

O metr krócej skoczył Kamil Stoch. Dzięki lepszym notom zajmował 20. lokatę, a więc tuż przed Kłuskiem i Kotem, ale po kilku minutach organizatorzy podali informację, że nasz dwukrotny mistrz olimpijski został zdyskwalifikowany. Jako powód podano nieprzepisową długość nart. Później dyskwalifikacja Polaka okazała się błędem i nasz skoczek wrócił na 20. lokatę.

Spośród zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata, którzy mieli zapewniony udział w konkursie, najdalej poszybował Noriaki Kasai. Doświadczony Japończyk skoczył 127,5 m, po czym sędziowie skrócili rozbieg z 14. do 12. belki startowej. Po dalekich skokach na treningach, tym razem słabiej poszło wiceliderowi klasyfikacji generalnej Severinowi Freundowi (112,5 m). Lider Peter Prevc zaliczył 121,5 m.

W sobotę skoczków czeka drużynówka, a w niedzielę konkurs indywidualny.

Do zakończenia sezonu zostało jeszcze osiemnaście konkursów, w tym dwa drużynowe - w Oslo i Planicy.

Miejsca i wyniki Polaków:

1. Stefan Hula 126,5 m (122,8 pkt)

5. Dawid Kubacki 124 (115,5)

17. Andrzej Stękała 118 (103,9)

20. Kamil Stoch 113,5 (101,1)

21. Bartłomiej Kłusek 114,5 m (99,7)

22. Maciej Kot 114,5 (99,1)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje