TCS. Adam Małysz zadbał. Koniec ze złym hymnem dla Kamila Stocha

W Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen Kamil Stoch przeżywał piękne chwile po kolejnym zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni. Niestety, radość nieco zmącił fatalnie odegrany polski hymn. To już nie powinno się zdarzyć, bo zadziałał dyrektor PZN Adam Małysz. Legendarny zawodnik pojawił się na austriackiej części 66. Turnieju Czterech Skoczni. W czwartek o godz. 14 w Eurosporcie 1 transmisja z Innsbrucku.

- W środę rozmawiałem o hymnie z dyrektorem Pucharu Świata Walterem Hoferem oraz z zajmującym się mediami Horstem Nilgenem. Już mają odpowiednią wersję. Sami byli zszokowani tym, co się stało i przeprosili, choć tak naprawdę to nie ich wina. To stało się przez organizatorów. Przepraszali zatem w ich imieniu - powiedział Małysz.

Reklama

- Sami nie wiedzieli, skąd się wzięła taka wersja. Powiedzieli mi, że od razu, jak ją usłyszeli, to coś im nie pasowało. Pytali się też czy były też błędne słowa. Oczywiście były ok, ale przekazałem im, że brzmiał ten hymn jak marsz pogrzebowy - relacjonował Adam Małysz.

- My dostaliśmy w PZN sygnał z Ministerstwa Sportu w tej sprawie. Otrzymałem również na mejla hymn, ale Horst Nilgen sam sobie go załatwił. Puścił mi go. Sprawdziłem, jest bardzo odpowiedni. Teraz następnym razem na pewno będzie odegrany tak, jak trzeba – powiedział Adam Małysz, który drugi sezon pełni rolę dyrektora PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej.

W czwartek trzeci konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni. W klasyfikacji imprezy prowadzi Kamil Stoch. Transmisja w Eurosporcie 1 o godzinie 14.

Z Innsbrucku – Krzysztof Srogosz, eurosport.interia.pl

Turniej Czterech Skoczni 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil StochPolska1108,8 pkt
2.Andreas WellingerNiemcy1039,2
3.Anders FannemelNorwegia1021,3
4.Junshiro KobayashiJaponia1021,1
5.Robert JohanssonNorwegia1009,4
6.Dawid KubackiPolska1003
7.Marcus EisenbichlerNiemcy993,8
8.Daniel Andre TandeNorwegia992,3
9.Johann Andre ForfangNorwegia977,4
10.Jernej DamjanSłowenia974,1
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Turniej Czterech Skoczni | Kamil Stoch | Adam Małysz | walter hofer

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje