Turniej Czterech Skoczni. Horngacher podał pięć nazwisk

Turniej Czterech Skoczni zbliża się wielkimi krokami. Trener reprezentacji Polski, Stefan Horngacher, częściowo odkrył karty. Pięciu skoczków może być pewnych wyjazdu po świętach do Niemiec i Austrii. Zmienił się natomiast termin kwalifikacji dla pozostałych.

W zbliżającym się TCS wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula.

Reklama

Walka o dwa pozostałe miejsca rozegra się w czwartek podczas kwalifikacji przeprowadzonych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

- Nie wszyscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w mistrzostwach Polski (26 grudnia), bo część będzie już w tym czasie w drodze na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W związku z tym w najbliższy czwartek przeprowadzimy kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni - powiedział Horngacher, cytowany na stronie PZN.

- Pięciu skoczków jest już pewnych wyjazdu. Decyzja o tym, kto dopełni składu na turniej, zapadnie po kwalifikacjach - dodał austriacki szkoleniowiec "Biało-czerwonych".

TCS rozpocznie się 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie.

W drugi dzień świąt po raz pierwszy na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi przeprowadzone zostaną zawody. Najlepsi polscy skoczkowie narciarscy zmierzą się w konkursie świątecznym - mistrzostwach Polski seniorów.

PŚ w skokach klas. generalna

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje