Turniej Czterech Skoczni. Trening w Innsbrucku rozpoczął się z opóźnieniem

Warunki atmosferyczne sprawiają kłopoty organizatorom Turnieju Czterech Skoczni. Z powodu silnego wiatru przesunięto o pół godziny trening na skoczni Bergisel w austriackim Innsbrucku. Wygląda na to, że serie treningowe uda się przeprowadzić. Zawodnicy już skaczą.

Na środę w Innsbrucku zaplanowano trening i kwalifikacje. Od rana pogoda jest jednak niesprzyjająca. Trening miał rozpocząć się o godz. 11.45, ale z powodu silnego wiatru został przesunięty na godz. 12.15. O godz. 14.00 mają wystartować kwalifikacje w których weźmie udział 67 zawodników, w tym aż siedmiu Polaków z Kamilem Stochem na czele i debiutantem 17-letnim Tomaszem Pilchem.

Na półmetku rywalizacji w klasyfikacji generalnej TCS prowadzi Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w świetnym stylu wygrał zawody w Oberstdorfie i w Garmisch-Partnekirchen. Lider "Biało-Czerwonych" jest na najlepszej drodze, żeby zostać drugim zawodnikiem w historii, który wygrał wszystkie konkursy TCS. Sztuka ta udała się do tej pory jedynie Niemcowi Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/02.

Stoch ma 11,8 pkt przewagi nad drugim w "generalce" Niemcem Richardem Freitagiem. Lider PŚ jest najgroźniejszym rywalem Polaka w wyścigu o końcowy triumf. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki.

Transmisja z kwalifikacji w Innsbrucku w Eurosporcie.