Artur Szpilka rozpoczął treningi MMA w Berkut WCA Fight Team

Wygląda na to, że przygoda Artura Szpilki (20-3, 15 KO) z MMA rozpoczęła się na dobre. W środę pięściarz wagi ciężkiej pojawił się na treningu w klubie Berkut WCA Fight Team na warszawskich Młocinach oraz zamieścił krótki film, na którym zakomunikował: „debiut w MMA uważam za otwarty”.

O tym, że Szpilka w przyszłości stoczy walkę w MMA mówiło się od kilku dobrych miesięcy, gdy wstępne rozmowy z pięściarzem przeprowadzili włodarze federacji KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Spekulacje nasiliły się, gdy zawodnik zaczął się sprzeczać na Twitterze ze swoim głównym promotorem Andrzejem Wasilewskim, a następnie pojawił się na grudniowej gali KSW 41, gdzie został wyzwany na pojedynek przez Tomasza Oświecińskiego.

Reklama

”Strachu”, który chwilę wcześniej pokonał przed czasem Pawła ”Popka” Mikołajuwa był wyraźnie zaskoczony, gdy ”Szpila” wszedł do klatki i zaatakował go. Po całym zajściu pięściarz został skrytykowany, a następnie w licznych wywiadach dał do zrozumienia, że po Nowym Roku rozpocznie treningi MMA.

28-letni zawodnik słowa dotrzymał. W środę trenujący w Berkut WCA Fight Team Łukasz Jurkowski zamieścił zdjęcie, na którym obok m.in. Marcina Tybury, Daniela Omielańczuka, Jana Błachowicza i Damiana Janikowskiego pojawił się właśnie Szpilka. Później w sieci pojawił się krótki filmik, na którym wyraźnie zmęczony pięściarz mówi: ”debiut w MMA uważam za otwarty”. Na ”pierwszy ogień” wojownik z Wieliczki sparował z walczącym w UFC Tyburą i jak stwierdził ”było dobrze”.

Debiut Szpilki w KSW pod koniec roku wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Zawodnik twierdzi, że na pewno nie będzie walczył z Oświecińskim, którego nie uważa za sportowca. Natomiast chętnie zmierzyłby się z Mariuszem Pudzianowskim, jednak jak podkreślał w wywiadach musiałby nabrać większego doświadczenia.

Ponadto Szpilka nadal nie zakończył kariery pięściarskiej i trenuje pod okiem Andrzeja Gmitruka. Nie zmienia to faktu, że w końcu będzie musiał podjąć decyzję i postawić na jedną dyscyplinę, jeśli chce odnosić sukcesy.

po

Dowiedz się więcej na temat: Artur Szpilka | MALKOWSKI

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje