Teddy Riner po raz siódmy mistrzem świata w judo

Nieprawdopodobne osiągnięcie dopiero 25-letniego Teddy'ego Rinera. Francuski judoka (+100 kg) zdobył już siódmy złoty medal mistrzostw świata.

W sobotnim finale pokonał w Czelabińsku Japończyka Ryu Shichinohe. Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) odpadł w eliminacjach.  

Reklama

W eliminacjach Riner wygrywał z dużą łatwością, z kolei w półfinale potrzebował zaledwie 50 sekund na zwycięstwo nad Brazylijczykiem Rafaelem Silvą. To była powtórka finału z MŚ 2013 w Rio de Janeiro. Największy opór Francuzowi postawił dopiero Shichinohe. Azjata przegrał, bo dostał trzy kary shido, czwarta skutkowałoby jego dyskwalifikacją, ale niespełna 40 sekund przed końcem był bliski uzyskania yuko.

W 1/8 finału Shichinohe wyeliminował Sarnackiego, pokonując go przez ippon. Wcześniej Polak potrzebował zaledwie 67 sekund na wygranie z Kuwejtczykiem Huseinem Misrim.

Turniej indywidualny czempionatu Polacy zakończyli z brązowym medalem Katarzyny Kłys (70 kg). W niedzielę odbędą się zawody drużynowe z udziałem Polek. O ćwierćfinał podopieczne Anety Szczepańskiej walczyć będą z Brazylią.

Medaliści 6. dnia MŚ w judo:

kobiety:

+78 kg:

1. Idalys Ortiz (Kuba)

2. Maria Suelen Altheman (Brazylia)

3. Megumi Tachimoto (Japonia) i Emilie Andeol (Francja)

mężczyźni:

100 kg:

1. Lukas Krpalek (Czechy)

2. Jose Armenteros (Kuba)

3. Karl-Richard Frey (Niemcy) i Ivan Remarenco (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

+100 kg:

1. Teddy Riner (Francja)

2. Ryu Shichinohe (Japonia)

3. Renat Saidow (Rosja) i Rafael Silva (Brazylia)

...

Maciej Sarnacki (Polska) odpadł w 1/8 finału

Dowiedz się więcej na temat: Teddy Riner | judo | mistrzostwa świata

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama