World Tour w tenisie stołowym: Finałowa porażka Wanga w Bremie

Reprezentant Polski Wang Zeng Yi i Chorwat Tan Ruiwu przegrali z Jiang Tianyiem i Wong Chun Tingiem z Hongkongu 1:4 w finale debla turnieju World Tour tenisistów stołowych w Bremie. W singlu triumfowali Hiszpanka Shen Yanfei i Niemiec Dmitrij Ovtcharov.

Urodzeni w Chinach Wang i Tan dopiero drugi raz grali ze sobą w oficjalnej imprezie. Bez powodzenia startowali w niedawnych mistrzostwach Europy w duńskim Herning, ale wówczas już w pierwszej rundzie trafili na silny duet późniejszych brązowych medalistów Ovtcharova i Białorusina Władimira Samsonowa.

Reklama

W Bremie spisywali się jednak bardzo dobrze. Pokonali najpierw dwa duety z Singapuru, a w półfinale wygrali z solidnymi Austriakami Robertem Gardosem i Danielem Habesohnem 4:2. Dopiero w decydującym pojedynku okazali się słabsi od pary z Hongkongu; Jiang Tianyi od tego sezonu występuje w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, czyli klubie, w którym pięć lat grał "Wandżi" (przeniósł się do beniaminka superligi z Jarosławia).

Po dwóch przegranych setach, w trzecim polsko-chorwacka para szybko objęła prowadzenie 5:1. Rywale cały czas "gonili" wynik (7:5, 9:8), ale końcówka należała do Wanga i Tana. Na więcej nie było ich jednak stać.

Od środy ostatni turniej tegorocznego cyklu ITTF World Tour rozgrywany będzie w Poznaniu. Wang nie zagra tym razem z Tanem, bowiem Chorwaci ze względów finansowych zgłosili tylko niektórych z kadrowiczów. Ale jak zapewnił selekcjoner biało-czerwonych Tomasz Krzeszewski, "Wandżi" w kolejnych sezonach będzie występował z Tan Ruiwu, m.in. w kolejnych ME. Obaj mają na koncie srebro mistrzostw kontynentu, ale w duecie z Lucjanem Błaszczykiem - Tan w 2007, a Wang w 2009 roku.

W najbardziej emocjonującym z czterech niedzielnych finałów sześciokrotny mistrz Europy Timo Boll uległ brązowemu medaliście igrzysk w Londynie Ovtcharowowi 2:4, mimo że prowadził 2:0.

Wyniki finałów:

gra pojedyncza kobiet:

Shen Yanfei (Hiszpania) - Iveta Vacenovska (Czechy) 4:2 (11:6, 8:11, 11:13, 11:8, 11:5, 11:8)

gra pojedyncza mężczyzn:

Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) - Timo Boll (Niemcy) 4:2 (8:11, 7:11, 11:8, 11:7, 11:3, 11:8)

gra podwójna kobiet:

Sabine Winter, Petrissa Solja (Niemcy) - Jiang Huajun, Lee Ho-Ching (Hongkong) 4:1 (11:3, 10:12, 14:12, 15:13, 11:6)

gra podwójna mężczyzn:

Jiang Tianyi, Wong Chun Ting (Hongkong) - Wang Zeng Yi, Tan Ruiwu (Polska, Chorwacja) 4:1 (11:2, 11:9, 9:11, 11:5, 11:7)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje