Agassi pod wrażeniem formy fizycznej Djokovicia

W tym roku serbski mistrz ma wrócić do światowej czołówki. Novak Djoković na razie leczy kolejną kontuzję, ale nowy członek jego sztabu trenerskiego jest pełen optymizmu. - On nadal ma organizm 25-latka - mówi były świetny tenisista, Amerykanin Andre Agassi.

Agassi jest w tym roku drugim trenerem Serba. Współpracuje z Radkiem Stepankiem, który już towarzyszył Djokoviciowi podczas ostatnich turniejów. Zawodnik z Belgradu w tym momencie ponownie leczy kontuzje łokcia. Spekuluje się, że wróci na kort w maju. Amerykański szkoleniowiec pracował już z Novakiem w grudniu w Monte Carlo oraz podczas styczniowego Australian Open.

Reklama

- On wszystko robi intensywnie, także jeśli chodzi o relaks. Novak podchodzi do każdego zajęcia bardzo poważnie. Nawet, kiedy odpoczywa, to jest zdeterminowany, aby zrobić to jak najlepiej. To, co najbardziej mnie zadziwiło, to jego poziom intelektualny poza kortem. Na placu gry zdecydowanie mniej z tego korzysta. Kiedy jesteś z nim poza kortem to widzisz, że jest w stanie wypowiedzieć się na każdy temat. Niektórzy zawodnicy mają wielkie problemy, aby wrócić do formy po jej spadku i kontuzji. Myślę, że w przypadku Novaka będzie inaczej - uważa Agassi.

- On ma wprawdzie trzydziestkę, ale jego ciało nadal ma kondycję 25-latka. Pierwszą sprawą na którą patrzy się w przypadku sportowca jest jego forma fizyczna. Dzięki temu życie jest łatwiejsze. Widzę to doskonale także, gdy spojrzę na moją karierę. Djoković musi znaleźć kilka nowych rozwiązań. To jest oczywista sprawa. Tenis jest połączeniem odpowiedniego podejścia mentalnego, ciała i serca do gry. Trzeba znaleźć dobry balans. Musisz mieć pewność, że to wszystko połączy się tak, jak byś tego sobie wymarzył - dodaje nowy członek sztabu trenerskiego zawodnika z Belgradu.

Djoković w tym momencie jest na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej ATP.

Dowiedz się więcej na temat: Andre Agassi | Novak Djoković

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne