Angelique Kerber wraca do Sydney

Angelique Kerber jeszcze nie zdążyła nacieszyć się tytułem na Wimbledonie, a już myśli o kolejnym sezonie. Niemka z polskimi korzeniami potwierdziła, że w styczniu wróci do Sydney, by bronić tam tytułu. Sydney International zaplanowany jest w pierwszym tygodniu roku i to właśnie tym turniejem Kerber tradycyjnie rozpocznie nowy sezon.

Do tej pory na wschodzie Australii Niemka startowała siedmiokrotnie. Innej inauguracji niż w Sydney nie wyobraża sobie nieprzerwanie już od 2013 roku. W styczniu 2019 roku Kerber wybierze się do Sydney chętniej niż zwykle, ponieważ po raz pierwszy w karierze będzie tam broniła tytułu. W tegorocznym finale świeżo upieczona mistrzyni Wimbledonu pokonała Ashleigh Barty 6:4, 6:4.

Reklama

- W Sydney zawsze jest duża konkurencja. Każdy mecz jest ciężki, dlatego to dobra okazja, żeby wejść na odpowiednie obroty po przerwie, jak i przystosować do warunków panujących w Australii, które o tej porze roku bardzo różnią się od tego, co mamy w Europie - powiedziała Kerber.

- To będzie siódmy rok z rzędu z Angie w Sydney. To mocno bijąca tenisistka z cudowną osobowością, która aż promienieje z kortu - zaciera ręce dyrektor turnieju w Sydney Lawrence Robertson. Turniej Sydney International w kompleksie Sydney Olympic Park Tennis Centre od 6 stycznia.

Dowiedz się więcej na temat: Angelique Kerber

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje