Angelique Kerber zagra w półfinale US Open

Angelique Kerber została pierwszą półfinalistką wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku, po tym jak pokonała dziś w ćwierćfinale włoską tenisistkę Robertę Vinci 7:5, 6:0.

Półfinałową rywalką rozstawionej z dwójką Kerber będzie lepsza z pary Caroline Wozniacki (Dania) - Anastasija Sevastova (Łotwa).

Mecz Kerber z Vinci trwał 79 minut, a czego aż 55 - pierwsza partia.

Grająca z numerem 7. Vinci w pierwszym secie postawiła wyżej notowanej rywalce trudne warunki. Włoszka była o krok od wygrania seta, bo prowadziła już 5:4, ale oddała trzy kolejne gemy rywalce, w tym dwa przy własnym serwisie.

Druga odsłona nie miała już wielkiej historii. Wyrównany był tylko pierwszy i ostatni gem, ale zarówno te dwa gemy, jak i wszystkie pozostałe w tej partii padły łupem Niemki polskiego pochodzenia.

Niemiecka reprezentantka wykorzystała drugą piłkę meczową i mogła unieść ręce w geście triumfu.