ATP Cincinnati. Słaby początek, ale mistrzowski finisz Djokovicia

Druga wygrana w Cincinnati Novaka Djokovicia. Tym razem Serb wolno się rozkręcał w meczu z Adrianem Mannarino. Przegrał pierwszą partię, ale ostatecznie zwyciężył w trzech setach 4:6, 6:2, 6:1. Teraz może trafić na obrońcę tytułu Grigora Dimitrowa.

Ze względu na długą przerwę spowodowaną problemami zdrowotnymi Djoković mocno spadł w rankingu. Wygrana w Wimbledonie sprawiła, że przesunął się na 10. miejsce. Nie dało mu to jednak rozstawienia w Cincinnati, gdzie taki przywilej należy się ośmiu najlepszym zawodnikom.

W tej sytuacji nie dostał na początek wolnego losu. W 1. rundzie zagrał z Steven Johnsonem. Zwyciężył 6:5, 7:6.

W środę mierzył się z Adrianem Mannarino. Zaczął słabiutko, bo od przegrania seta 4:6. Potem podkręcił tempo. Dwa kolejne sety padły łatwo jego łupem. Stracił w nich zaledwie trzy gemy. Wygrał 6:2, 6:1.

Pierwsza poważna przeprawa może go czekać w trzeciej rundzie, gdzie prawdopodobnie zmierzy się z obrońcą tytułu Grigorem Dimitrowem (Bułgar musi najpierw ograć Mishę Zvereva).

Turniej w Cincinnati jest jednym z ważniejszych etapów przygotowań do rozpoczynającego się 27 sierpnia US Open. Wielki Szlem w Nowym Jorku wyłącznie na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.