ATP Halle. Roger Federer zagra o 99. tytuł w karierze

Szwajcarski mistrz pewnie kroczy po kolejny tytuł. W sobotę Roger Federer awansował do finału turnieju w Halle. Na niemieckiej trawie pokonał Amerykanina Denisa Kudlę 7:6 (1), 7:5.

To kolejny ważny tydzień dla Federera. W ubiegłą niedzielę Szwajcar triumfował w Stuttgarcie i niemal z marszu pojawił się w Halle. W kolejnej niemieckiej miejscowości nie tylko gra o 99. triumf w karierze, ale również o utrzymanie pozycji lidera rankingu ATP. Aby tak się stało, musi wygrał cały turniej. Inaczej na pierwsze miejsce wróci Rafael Nadal.

Szwajcar zwycięża w Halle nie bez kłopotów. Największe problemy miał w 2. rundzie, kiedy bronił dwóch piłek meczowych w starciu z Benoit Paire'em. Ostatecznie pokonał Francuza po trudnej trzysetowej batalii.

W półfinale twardy opór stawił Szwajcarowi tenisista spoza setki Denis Kudla. W pierwszym secie Amerykanin doprowadził nawet do tie-breaku, w którym jednak faworyt wygrał do 1. W drugiej partii mniej znany tenisista oddał swoje podanie przy stanie 5:5, a po chwili przegrał seta 5:7 i cały mecz 0-2.

W finale światowa jedynka zmierzy się z Roberto Bautistą-Agutem lub Borną Ćoriciem.