ATP Lyon. Dominic Thiem wymęczył 10. turniejowy triumf

Dominic Thiem wywalczył w sobotę swój 10. tytuł w cyklu ATP Tour. W finale Open Parc Auvergne-Rhône-Alpes w Lyonie pokonał 3:6, 7:6(1), 6:1 faworyta gospodarzy Gilles'a Simona. W ostatnich trzech dniach imprezy Austriak rozegrać musiał aż dziewięć setów.

Thiem zameldował się w Lyonie po dwóch kolejnych porażkach na kortach ziemnych, co nie zdarzyło mu się od 2016 roku. W finale w Madrycie lepszy od niego okazał się Alexander Zverev, a w drugiej rundzie w Rzymie Fabio Fognini.

24-latek wytrzymał jednak trudy turnieju we Francji i wygrał w sobotę swój 200. mecz w tourze, 29. w tym roku i 20. na ziemi. Więcej wygranych w tym sezonie ma tylko "Sascha" Zverev – 30.

Po trudnych meczach z Guillermem Garcią-Lopezem i Duszanem Lajoviciem finału z Simonem nie rozpoczął najlepiej. Thiem po przegraniu pierwszego seta w drugim tracił breaka, a rywal miał kolejne dwa break pointy. Austriak wówczas zaczął jednak grać swój najlepszy tenis, wygrywając ostatnią piłkę po dwóch godzinach i 25 minutach.

Dla Simona był to 20. finał w karierze (jego bilans to 13-7). W swojej ojczyźnie po raz ostatni wygrał turniej w 2015 roku, w Marsylii.