ATP Stuttgart: Roger Federer zrównał się z Ivanem Lendlem

Szwajcar Roger Federer zanotował zwycięski powrót na tenisowe korty po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. W dokończonym w czwartek meczu drugiej rundy turnieju ATP w Stuttgarcie pokonał Amerykanina Taylora Fritza 6:4, 5:7, 6:4.

Tenisiści rozpoczęli ten mecz w środę, ale przy stanie 4:3 dla rozstawionego z numerem jeden Szwajcara musieli zejść z kortu z powodu opadów deszczu.

Spotkanie musiało zostać dokończone następnego dnia.

Po zaciętej walce wygrał je Federer, który ostatni pojedynek przed przerwą rozegrał, przegrywając w trzeciej rundzie w turnieju Rzymie z Dominikiem Thiemem, a potem zrezygnował z udziału w Rolandzie Garrosie.

W czwartek 34-letni Szwajcar wykonał kolejny milowy krok w swojej karierze, bo zrównał się na z Ivanem Lendlem na drugim miejscu listy zwycięzców w erze open tenisa. Obaj mają teraz na koncie 1071 wygranych. W tej klasyfikacji prowadzi Amerykanin Jimmy Connors (1256).

W trzeciej rundzie turnieju w Stuttgarcie rywalem Federera będzie Niemiec Florian Mayer.

Dowiedz się więcej na temat: roger federer | ATP