Australian Open. Hubert Hurkacz rozpoczął kwalifikacje od zwycięstwa

Hubert Hurkacz (231. ATP) pokonał Tejmuraza Gabaszwilego (240. ATP) 6:3, 3:6, 6:3 i awansował do drugiej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego Australian Open. Kolejnym rywalem Polaka będzie Włoch Matteo Berrettini (127. ATP).

32-letni tenisista z Tibilisi nie był wymarzonym rywalem dla Polaka, który nigdy nie wystąpił jeszcze w turnieju wielkoszlemowym. W kwietniu 2014 roku Rosjanin zajmował nawet 52. miejsce na świecie, a na swoim koncie ma już czwarte rundy Rolanda Garrosa (2010, 2015) oraz trzecie Australian Open (2014) i US Open (2014).

O losach pierwszego seta środowego meczu zadecydowało pojedyncze przełamanie. Hurkacz wykorzystał jedyny break point w czwartym gemie, obejmując prowadzenie 3:1.

W kolejnym secie role się odwróciły. Tym razem to Gabaszwili po breaku objął prowadzenie 4:2, którego nie oddał już do końca. Jedynej szansy na przełamanie wrocławianin nie wykorzystał w siódmym gemie.

Do zwycięstwa w decydującej partii Polak potrzebował dwóch breaków. Najpierw objął prowadzenie 3:1, ale rywal zdołał odrobić stratę podania, doprowadzając do 3:4. Ostatnie słowo należało jednak do Hurkacza, który po kolejnym breaku objął prowadzenie 5:3. Na uwagę zasługuje skuteczny serwis wrocławianina, który po swoim drugim podaniu wygrał aż 71 proc. wymian.

W drugiej rundzie kwalifikacji Hurkacz zagra z 21-letnim Matteo Berrettini. Rzymianin bardzo udanie rozpoczął 2018 rok, bo w turnieju ATP w Dausze dotarł do drugiej rundy po wcześniejszym przebrnięciu przez kwalifikacje. W pierwszej rundzie w stolicy Kataru zdołał pokonać Viktora Troickiego. W pierwszy meczu w Melbourne Berrettini wyeliminował Brytyjczyka Liama Broady’ego, wygrywając 5:7, 6:3, 7:6(5).

Relacje na żywo z kwalifikacji Australian Open codziennie w Eurosporcie 1.

Dowiedz się więcej na temat: Hubert Hurkacz | australian open