Australian Open. Majchrzak przegrał wyrównany bój z Bemelmansem

Kamil Majchrzak (200. ATP) nie zagra w turnieju głównym Australian Open. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polak przegrał z rozstawionym z numerem 13 Belgiem Rubenem Bemelmansem (119. ATP) 5:7, 7:5, 5:7. W finałowym secie 21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego prowadził z przewagą przełamania.

Majchrzak nie był faworytem środowego meczu. Starszy o osiem lat Bemelmans jest niewygodnym rywalem, a w poprzednim sezonie z reprezentacją Belgii dotarł do finału Pucharu Davisa. Jego najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie są trzecie rundy Wimbledonu (2017) i US Open (2015), podczas gdy Polak dopiero debiutuje w kwalifikacjach imprezy najwyższej rangi.

Tymczasem to Majchrzak lepiej rozpoczął mecz, bo od przełamania na 2:1. Bemelmans szybko jednak opanował sytuację, z każdym gemem serwując lepiej. Do końca tego seta zdołał zanotować dwa breaki i wygrać po 40 minutach.

W drugim secie sytuacja Polaka stała się krytyczna. Najpierw rywal przełamał go na 4:2 i choć przewagę breaka szybko stracił, przy prowadzeniu 5:4 i serwisie Polaka miał piłkę meczową. Majchrzak zdołał jednak wyjść z opresji, nie pozwalając przeciwnikowi zaistnieć już w tej partii.

Decydującego seta też lepiej rozpoczął Majchrzak, bo od prowadzenia 2:0. Później jednak do głosu doszedł Belg, wyrównując na 3:3, a następnie obejmując prowadzenie 5:3, z przewagą breaka. Wówczas jednak po raz kolejny poderwać zdołał się Kamil, doprowadzając do stanu 5:5. Niestety, przy swoim podaniu w 12. gemie nie ugrał ani jednego punktu.

W finałowej partii Bemelmas wykorzystał wszystkie trzy break pointy, skuteczniej też od Majchrzaka serwując.

Wcześniej awans do drugiej rundy kwalifikacji zapewnił sobie Hubert Hurkacz po zwycięstwie z Tejmurazem Gabaszwilim 6:3, 3:6, 6:3. Jego kolejnym rywalem będzie Włoch Matteo Berrettini. W czwartek w eliminacjach zagra też Magdalena Fręch.

Relacje na żywo z kwalifikacji Australian Open codziennie w Eurosporcie 1.