Australian Open. Opady deszczu zatrzymały Magdalenę Fręch

Opady deszczu w Melbourne sprawiły, że Magdalena Fręch (172. WTA) i Sofia Żuk (180. WTA) już po pierwszym gemie musiały opuścić kort numer 12. Nie wiadomo, kiedy wznowiony zostanie ich mecz drugiej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego Australian Open. W jedynym rozegranym gemie Polka utrzymała swoje podanie, wygrywając gema do 15.

Organizatorzy Australian Open walczą z deszczem praktycznie przez cały piątek. Korty nadawały się do gry przez zaledwie dwie godziny i udało się zakończyć zaledwie siedem meczów.

Reklama

Kwalifikacje nie są rozgrywane na głównych arenach, które są zadaszone. Na Margaret Court Arena bez przeszkód mogły trenować pod dachem największe gwiazdy z Rafaelem Nadalem i Dominikiem Thiemem na czele.

W swoim pierwszym meczu Fręch pokonała Japonkę Miyu Kato (124. WTA) 6:4, 6:3 i było to jej pierwsze zwycięstwo nad wyżej notowaną rywalką w ich trzecim spotkaniu.

Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się 15 stycznia. Relacje na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Fręch | Sofia Żuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje