Australian Open. Rafael Nadal znów wygrał bez straty seta

Rozstawiony z numerem jeden w Australian Open Rafael Nadal pokonał w środę w drugiej rundzie Argentyńczyka Leonardo Mayera 6:3, 6:4, 7:6(4). Jego kolejnym rywalem będzie Bośniak Damir Dżumhur (28).

Obawy o dyspozycję Nadala, który z listopadowych Finałów ATP wycofał się z powodu kontuzji kolana, można odłożyć na bok. Choć w pierwszej rundzie turnieju Hiszpan pokonał Victora Estrellę Burgosa 6:1, 6:1, 6:1, odnosząc swoje rekordowo wysokie zwycięstwo w Melbourne, wielu kwestionowało sportową klasę rywala. Prawdziwym sprawdzianem dla Rafy miał być dopiero Argentyńczyk, który podczas US Open zdołał z Nadalem ugrać seta.

Test został przez Hiszpana zdany celująco. W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu lidera męskiej rankingu dał się przełamać tylko raz. O losach pierwszego i drugiego seta decydowały pojedyncze breaki (na 3:1 w pierwszym i 1:0 w drugim secie). Gdy w trzecim Nadal zanotował przełamanie na 5:4, wydawało się, że jest po spotkaniu, jednak Mayer popisał się ekspresowym rebreakiem. Tie-break był popisem Rafy, który ani razu nie pozwolił rywalowi wyjść na prowadzenie.

W całym spotkaniu tenisista z Majorki zanotował 40 wygrywających uderzeń, przy 10 niewymuszonych błędach.

W trzeciej rundzie Nadal spotka się z Damirem Dżumhurem. Rozstawiony z numerem 28. Bośniak w drugiej rundzie pokonał Australijczyka Johna Millmana 7:5, 3:6, 6:4, 6:1.

Dowiedz się więcej na temat: rafael nadal | australian open