Australian Open. Roger Federer w IV rundzie

Trzeci mecz Rogera Federera w Melbourne bez straty seta. W 3. rundzie tenisowego Australian Open szwajcarski maestro wygrał z Richardem Gasquetem 6:2, 7:5, 6:4. Francuz przegrał z Federerem już po raz 17. w karierze.

Emocjonujący moment w tym pojedynku był w zasadzie jeden, kiedy w drugim secie Federer uporczywie bronił się przed tie-breakiem. Pierwszą partię wygrał gładko, drugą rozstrzygnął breakiem w ostatniej chwili, czyli w gemie dwunastym.

Przez całe spotkanie Gasquet, który z racji podobnego stylu gry nazywany bywa francuskim Federerem, tylko raz odebrał podanie Szwajcarowi. Po najdłuższym gemie w meczu doprowadził do stanu 3:4 w trzecim secie. I tym razem nie dogonił jednak Federera, który odwinął się zwycięskim breakiem na 6:4.

Roger Federer przez pełne dwie godziny prezentował równą formę i cały czas kontrolował przebieg spotkania. Dodatkowo przy piłce meczowej dopisało mu szczęście, co wytrąciło go z równowagi w trakcie pomeczowej rozmowy na korcie z Jimem Courierem.

- Trochę się zawiesiłem, bo cały czas myślę o ostatniej piłce, kiedy uśmiechnęło się do mnie szczęście - roześmiał się na początek wywiadu zamyślony Roger Federer, prosząc o powtórzenie pytania. - Za wszelką cenę nie chciałem doprowadzić do tie-breaka, bo tam nigdy nie wiadomo. Ale jestem z siebie zadowolony - przyznał Roger Federer, który broni tytułu. Pokonał on Gasqueta już po raz 17., Francuz odniósł tylko dwa zwycięstwa.

W 4. rundzie rozstawionego z dwójką Szwajcara czeka pojedynek z Węgrem Martonem Fucsovicsem, który w sobotę również bez straty rozprawił się z Nicolasem Kickerem 6:3, 6:3, 6:2.

Wyniki sobotnich meczów 3. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Roger Federer (Szwajcaria, 2.) - Richard Gasquet (Francja, 29.) 6:2, 7:5, 6:4

Novak Djoković (Serbia, 14.) - Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 21.) 6:2, 6:3, 6:3

Tomasz Berdych (Czechy, 19.) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 12.) 6:3, 6:3, 6:2

Dominic Thiem (Austria, 5.) - Adrian Mannarino (Francja, 26.) 6:4, 6:2, 7:5

Tennys Sandgren (USA) - Maximilian Marterer (Niemcy) 5:7, 6:3, 7:5, 7:6 (7-5)

Fabio Fognini (Włochy, 25.) - Julien Benneteau (Francja) 3:6, 6:2, 6:1, 4:6, 6:3

Marton Fucsovics (Węgry) - Nicolas Kicker (Argentyna) 6:3, 6:3, 6:2

Hyeon Chung (Korea Płd.) - Alexander Zverev (Niemcy, 4.) 5:7, 7:6 (7-3), 2:6, 6:3, 6:0