Australian Open. Simona Halep wygrała z Naomi Osaką w 4. rundzie

Liderka rankingu WTA Simona Halep okazała się zbyt doświadczoną rywalką dla wschodzącej gwiazdy japońskiego tenisa. W poniedziałek Rumunka pokonała Naomi Osakę w czwartej rundzie Australian Open 6:3, 6:2, udowadniając, że w dwa dni można zregenerować się po morderczym meczu z poprzedniej rundy (28 gemów w ostatnim secie z Lauren Davis).

Wynik spotkania z Osaką nie odzwierciedla jego przebiegu. W pierwszym secie Rumunka musiała stoczyć prawdziwą bitwę z 20-latką typowaną do roli światowej gwiazdy. W pierwszym secie 72. na świecie Japonka prowadziła 3:2 i miała break pointy na premierowe przełamanie. Pierwsza rakieta świata wyszła jednak z trudnej sytuacji.

Drugiego seta od przełamania rozpoczęła Osaka, ale później pięć kolejnych gemów padło łupem wyżej notowanej tenisistki.

Halep wciąż czeka na pierwszy wielkoszlemowy triumf. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie lepsza z pary Barbora Strycova (20) – Karolina Pliszkova (6).

Relacja na żywo z meczu Czeszek w Eurosporcie 1 po zakończeniu meczu Novak Djoković – Hyeon Chung.