Brandon Stone wygrał Scottish Open

Brandon Stone nie miał sobie równych podczas tegorocznego Scottish Open. Golfista z RPA zanotował rekordowe 10 poniżej par, dzięki czemu wygrał w Gullane Golf Club piątą odsłonę European Tour Rolex Series.

O jego triumfie w niedzielę przesądził wynik lepszy o cztery uderzenia. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Anglik Eddie Pepperell.

Reklama

Stone zmarnował jednak okazję na zapisanie się w historii. 25-latek miał szansę po raz pierwszy w europejskim Tourze zanotować wynik poniżej 60, ale jego birdie putterem nie znalazło drogi do ostatniego dołka klubu położonego na wschód od Edynburga.

Stone zainkasował za zwycięstwo największą premię finansową w karierze (1 166 660 dolarów) i kwalifikację do Open Championship, które zostaną rozegrane w tym tygodniu.

- To była dla mnie 18-miesięczna podróż z kilkoma zmianami. Dziś znakomicie funkcjonował mój zamach. Byłem też świetnie przygotowany mentalnie, co widać było szczególnie przy putterach. Dzień, w którym wygrałem z wynikiem 60 zapamiętam na długo – podkreślił Stone.

Dowiedz się więcej na temat: tenis | Brandon stone

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje