Feliciano Lopez: Federer sprawia, że jesteś bezradny

Feliciano Lopez we wrześniu skończy 37 lat, ale nadal imponuje bardzo dobrą formą. Hiszpan w tym momencie zajmuje 33. miejsce w rankingu tenisistów. Od początku turniejowej kariery wielokrotnie spotykał się z Rogerem Federerem. – W meczach z nim człowiek czuje się bezradny – przyznał.

Federer w poniedziałek ponownie został liderem rankingu. Szwajcar jest zawodnikiem także urodzonym w 1981 roku. Lopez z mistrzem z Bazylei grał w meczach o stawkę 13-krotnie. Wszystkie pojedynki przegrał.

Reklama

- W starciach z Rogerem czujesz się po prostu bezradny. On na korcie robi rzeczy, które nikt inny nie jest w stanie wykonać. Zwłaszcza jest świetny w momentach, kiedy musi coś zaimprowizować. Mam wyjątkowe relacje z Federerem. Dorastałem razem z nim w tej samej generacji zawodników. Spotykaliśmy się podczas turniejów już jako dzieci. Po nim są Rafael Nadal z Hiszpanii i Serb Novak Djoković. Ten pierwszy zawodnik ma zupełnie inny styl gry od Rogera.

- Dla mnie to jasne, że Federer jest najlepszym tenisistą w historii. Nie mam żadnych wątpliwości. Jest najbardziej wymagającym i skomplikowanym rywalem, z jakimkolwiek grałem w życiu. On zdecydowanie najbardziej zachwyca mnie na korcie – powiedział Feliciano Lopez.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje