Finał Wimbledonu nie dla Rosolskiej i Spears

Alicja Rosolska i Abigail Spears nie wygrają Wimbledonu. W półfinale zielonego wielkiego szlema w grze podwójnej kobiet polsko-amerykańska para przegrała z Czeszkami Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 5:7, 4:6.

W piątek na Wimbledonie była szansa na dwa polskie finały. Dobry przykład Alicja Rosolskiej dała 17-letnia Iga Świątek, która w półfinale juniorek pokonała rozstawioną z numerem 4 Xinyu Wang 7:5, 7:6 (7-1).

Reklama

Rosolskiej i Spears liczyły na powtórkę, bo miały za sobą bardzo udany tydzień. W drodze do półfinału polsko-amerykański debel stracił tylko jednego seta, a w pokonanym polu pozostawił trzy rozstawione pary, w tym turniejowe jedynki Timeę Babos i Kristinę Mladenović.

W meczu o finał rywalkami ponad siły Rosolskiej i Spears okazały się rozstawione z numerem 3 Krejcikova i Siniakova, choć spotkanie było bardzo wyrównane.

Wielkich emocji dostarczył już pierwszy set. Rosolska i Spears przegrywały 2:5, by rzucić się do szaleńczej pogoni i odrobić straty. Przy 5:5 ręka na serwisie zadrżała jednak Alicji Rosolskiej i set wpadł na konto 22-letnich Czeszek.

W drugiej partii warunki znów dyktowały Krejcikova i Siniakova, które szybko wywalczyły przełamanie na 2:1. Rosolska i Spears tym chciały zaoszczędzić sobie nerwówki i przycisnęły rywalki dużo szybciej. Kluczowy dla losów całego spotkania okazał się szósty gem, w którym czeskie tenisistki obroniły aż sześć breakpointów i do końca meczu nie dały się już przełamać.

Dla Abigail Spears był to czwarty półfinał na wielkim szlemie i po raz czwarty musiała obejść się smakiem. Alicja Rosolska w tym roku osiągnęła na Wimbledonie życiowy rezultat.

Dowiedz się więcej na temat: Wimbledon | Alicja Rosolska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje