Fręch odpadła w ćwierćfinale w Joue-Les-Tours

Rozczarowujący wynik Magdaleny Fręch w zawodach rangi ITF z pulą nagród w Joue-Les-Tours. W ćwierćfinale rozstawiona z numerem 2 Polka przegrała w czwartek z turniejową ósemką Chloe Paquet 7:5, 3:6, 3:6.

Po niepowodzeniach w cyklu WTA Tour Fręch skupiła się na odbudowywaniu formy w turniejach niższej rangi.

Przed tygodniem tenisistka z Łodzi przerwała serię ośmiu porażek z rzędu i zanotowała jedno zwycięstwo w turnieju ITF w Cherbourg-en-Cotentin. W tym tygodniu Fręch została we Francji i zrobiła malutki krok do przodu, wygrywając dwa mecze.

W ćwierćfinale polska tenisistka nie sprostała doświadczonej, 28-letniej Priscilli Heise, która plasuje się pod koniec piątej setki rangi.

Magdalena Fręch wygrała pierwszego seta, ale począwszy od drugiego kontrolę nad wydarzeniami na korcie przejęła rozstawiona z ósemką Francuzka. Mecz trwał ponad 2,5 godziny.

W czwartek, po regulaminowej przerwie, w Joue-Les-Tours Magdalena Fręch ma jeszcze zaplanowany występ w grze podwójnej. W półfinale debla Polka i Holenderka Bibiane Schoofs zmierzą się z francusko-szwajcarską parą Priscilla Heise i Tess Sugnaux.

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Fręch