Fręch przegrała z Larsson w pierwszej rundzie w Budapeszcie

Dla 20-letniej zawodniczki to był drugi w tym roku występ na poziomie WTA. Magdalena Fręch, po przejściu kwalifikacji, we wtorek zagrała w pierwszej rundzie turnieju w Budapeszcie. Po zaciętej, prawie dwugodzinnej walce przegrała z doświadczoną Johanną Larsson ze Szwecji 1:6, 6:7 (5).

Fręch w drodze do głównej drabinki najpierw wyeliminowała rozstawioną w kwalifikacjach z numerem dziesiątym Caglę Buyukakcay 6:2, 4:6, 7:5. Polka w starciu z Turczynką obroniła piłkę meczową, a potem sama wykorzystała pierwszą okazję na zwycięstwo. W pojedynku o awans do turnieju Polka wygrała z Rosjanką Anną Blinkową 6:4, 6:1. Obie rywalki były oczywiście wyżej notowane od naszej zawodniczki, która przed rozpoczęciem tych zmagań zajmowała 145. miejsce w rankingu WTA.

Teraz łodzianka spotkała się z 84. na świecie Johanną Larsson. Oczywiście to był pierwszy mecz obu tenisistek.

Nasza zawodniczka w pierwszym secie nie miała wiele do powiedzenia i przegrała w 37 minut 1:6.

W drugiej odsłonie prezentowała się znacznie lepiej. Wprawdzie w szóstym gemie straciła podanie, ale potem je odzyskała. Na pewno na długo Polka zapamięta 12. gema w tej odsłonie. Mógł być on jednym z najdłuższych w jej krótkiej jeszcze profesjonalnej karierze. Do wyłonienia lepszej potrzebne było rozegranie aż 26 punktów. Magdalena, która prowadziła 6:5, miała pięć szans na wygranie seta i doprowadzenie do wyniku 1:1. Niestety, nie dała rady utrzymać podania.

W tie-breaku minimalnie, bo 7:5 lepsza była 29-letnia Larsson.

Dzięki występowi w stolicy Węgier Fręch awansuje w klasyfikacji generalnej WTA. Teraz będzie zajmowała 142. miejsce, a więc najwyższe w karierze.