Guru analityki w obozie Novaka Djokovicia

Novak Djoković dalej wzmacnia sztab szkoleniowy przed nowym sezonem. W obozie Serba znalazł się nazywany guru analityki Craig O'Shannessy. Australijczyk pracuje również dla ATP World Tour.

Z powodu kontuzji łokcia Djoković zakończył sezon w lipcu, ale już pali się do gry. Chce przerwać duopol Rafaela Nadala i Rogera Federera. W tym celu zdecydował się wzmocnić sztab. Od kilku miesięcy Djokovicia dogląda już wybitny przed laty tenisista Andre Agassi, a nowym nabytkiem Serba jest Radek Stepanek, który niedawno zakończył karierę.

Reklama

Na tym nie koniec. Novak Djoković zatrudnił także Craiga O'Shannessy'ego, który uważany jest za jednego z najlepszych speców w środowisku od taktyki, statystyki i analityki.

Australijczyk wsławił się tym, że w 2015 roku w Wimbledonie rozpracował Rafaela Nadala, pracując dla Dustina Browna. W 2. rundzie londyńskiego szlema uzbrojony w wiedzę od O'Shannessy'ego Niemiec sensacyjnie wyeliminował tenisistę z Majorki 7:5, 3:6, 6:4, 6:4.

Craig O'Shannessy był z Novakiem Djokoviciem w zeszłym tygodniu w Monte Carlo, gdzie Serb przygotowuje się do nowego sezonu. O'Shannessy nazwał te parę dni jednym z najwspanialszych doświadczeń w trenerskiej karierze. Obaj mają się ponownie spotkać już w Melbourne. W Australian Open Novak Djoković będzie celował w siódmy tytuł.

łup

Dowiedz się więcej na temat: Novak Djoković

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama