Iveta Benesova-Melzer odłożyła powrót na korty

30-letnia czeska tenisistka Iveta Benesova-Melzer, która od półtora roku leczy przewlekłą kontuzję barku, po raz kolejny zmuszona była przesunąć termin powroty na korty. Planowała wznowienie startów w turnieju WTA, który 30 grudnia rozpocznie się w Auckland.

Potem miała zamiar wystąpić w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open, który ruszy 13 stycznia na twardych kortach w Melbourne Park. Ponieważ wciąż narzeka na ból barku, wycofała się z obydwu startów.

Reklama

Czeszka ostatni mecz rozegrała w sierpniu 2012 roku, ponosząc porażkę z Rumunką Simoną Halep w pierwszej rundzie innej imprezy zaliczanej do Wielkiego Szlema - nowojorskiego US Open. Trzy tygodnie później poślubiła austriackiego tenisistę Juergena Melzera, z którym w 2011 roku triumfowała w grze mieszanej na trawie w Wimbledonie.

Ma w dorobku dwa wygrane turnieje WTA Tour w singlu, w Acapulco (2004) i Fezie (2010), ale obecnie, w związku z długą przerwą, nie ma jej w klasyfikacji tenisistek. Ma jednak możliwość skorzystania z tzw. "zamrożonego rankingu", przysługującemu zawodniczkom pauzującym co najmniej sześć miesięcy. Przed kontuzją była 67. na świecie, a najwyżej była notowana na 25. pozycji w kwietniu 2009 r.


Dowiedz się więcej na temat: Iveta Benesova-Melzer

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama