J&S Cup: Już ćwierćfinały

Venus Williams z Francescą Schiavone, Amelie Mauresmo z Anną Pistolesi, Jelena Dokic z Magui Serną oraz Denisa Chladkova z Fabiolą Zuluagą zgrają w piątkowych ćwierćfinałach turnieju WTA J&S Cup (pula nagród 700 tysięcy dolarów, rozgrywanego w Warszawie.

W piątek na kort centralny Warszawianki jako pierwsze (o godz. 12.00) wyjdą rozstawiona z "4" Jelena Dokic, która zmierzy się z Magui Serną. Obie tenisistki, które dzieli 30 miejsc w rankingu WTA (Dokic jest 10., Serna 40.) spotkały się dotąd trzykrotnie i to na wszystkich możliwych (cegła, trawa) nawierzchniach.

Reklama

Za każdym razem triumfowała Jugosłowianka, nie tracąc nawet seta. O godzinie 13.00 na kort numer 1 wyjdą największe, jak do tej pory niespodzianki turnieju. Sklasyfikowana na 39. pozycji na liście WTA Chladkova zagra z pogromczynią Danieli Hantuchovej Fabiolą Zuluagą (69. WTA). Co ciekawe jedyny poprzedni pojedynek tych zawodniczek został rozegrany w Sopocie w 1996 roku! Wówczas w półfinale lepsza okazała się Czeszka, wygrywając 6-3, 6-3.

Na kocie centralnym po meczu Dokic z Serną (nie wcześniej jednak niż o godz. 13.30) zagrają Amelie Mauresmo z Anną Pistolesi.

Rozstawiona z "2" Francuzka będzie z pewnością faworytką pojedynku, ale Pistolesi prezentuje bardzo waleczny, nieustępliwy teni s i może zejść z placu gry jako zwyciężczyni. Może się tak zdarzyć tym bardziej, że reprezentantka Izraela ma już na swoim koncie wygraną z Mauresmo (6-4, 6-2 na twardym korcie w Auckland w 1997 roku). W drugim meczu tych tenisistek lepsza była Mauresmo, pokonując rywalkę 6-2, 6-1 podczas halowej imprezy w Hannoverze w 2000 roku.

Dzień na Warszawiance zakończy nie kto inny niż Venus Williams. Rozstawiona z numerem 1 tenisistka spotka się z lubiącą "ceglastą" nawierzchnię Francescą Schiavone, która w II rundzie dosłownie zdemolowała rozstawioną z "6" Eleni Danilidou. Obie zawodniczki spotkały się w 2002 w Hamburgu (także "cegła") i to spotkanie padło łupem Amerykanki (6-2, 6-3).

Witold Cebulewski, Warszawa

Patronem medialnym tej największej w polskim tenisie imprezy jest portal INTERIA.PL.

Dowiedz się więcej na temat: kort | venus | williams | WTA | Venus Williams | Mauresmo | J&S

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL