Janowicz, Almagro, Majchrzak. Sopot Open się zbroi

Coraz okazalej prezentuje się lista uczestników Sopot Open. Pierwsze dzikie karty do challengera nad polskim morzem dostali Jerzy Janowicz i Nicolas Almagro. Udział w turnieju, który wyjątkowo zostanie rozegrany na kortach gdyńskiej Arki, potwierdził między innymi także numer 2 w Polsce Kamil Majchrzak.

Turniej rozpoczyna się 30 lipca, więc już najwyższy czas, by zacząć przedstawiać jego uczestników. Z tego założenia wyszli też organizatorzy, którzy począwszy od piątku zaczęli wymieniać ich z nazwiska.

Reklama

Wcześniej były jedynie plotki, teraz mamy konkrety. Jako pierwszy zaprezentowany został były numer 14 na świecie Jerzy Janowicz, który w tym sezonie nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu. Łodzianin ponoć uporał się już z wszystkimi kontuzjami, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócił właśnie przy okazji Sopot Open.

"I'm back! Przygotowania do powrotu się zaczęły! Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Pierwszy turniej będzie grany w Sopocie. Tęsknicie już za Jerzykiem na korcie? Liczę, że przybędziecie i solidnie, wspólnie zaczniemy powrót do top 20!" - napisał kilka tygodni temu na Instagramie.

Druga dzika karta powędrowała do innego tenisisty, którego kariera znalazła się na zakręcie, Nicolasa Almagro. Były tenisista z top 10 w tym roku rozegrał tylko jeden pojedynek, a w ostatnim notowaniu rankingu ATP zdobywca 13 tytułów plasował się na 661. miejscu. Udział w Sopot Open potwierdzili również druga polska rakieta Kamil Majchrzak, były lider rankingu juniorów Casper Ruud czy niegdyś piąty tenisista świata Tommy Robredo.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje