Jerzy Janowicz dostał dziką kartę do turnieju Sopot Open

Ze względu na coraz gorsze miejsce w rankingu Jerzy Janowicz dostał dziką kartę do tegorocznego turnieju Sopot Open. Specjalną przepustkę otrzymał również Nicolas Almagro. Impreza odbędzie się... w Gdyni w dniach 30 lipca – 5 sierpnia.

Janowicz ma poważne problemy z kolanem. Nie grał w tenisa od listopada poprzedniego roku. Miał wrócić na korty w marcu, potem w kwietniu, ale jego powrót był ciągle przekładany, bowiem łodzianin nie chciał rywalizować nie będąc do końca zdrowym.

Reklama

Ostatnio przyznał, że zrobi wszystko, aby wystąpić w imprezie Sopot Open. Ze względu na długą nieobecność na kortach spadł w rankingu na 226. miejsce. W tej sytuacji dostał od organizatorów dziką kartkę, bowiem inaczej nie dostałby się do turnieju. W najbliższy poniedziałek Jerzyk wypadnie z pierwszej z TOP300.

Nad polskim morzem nie wystąpi najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz. Zagra natomiast Kamil Majchrzak. Trzecim naszym zawodnikiem w turnieju głównym będzie Michał Dembek, który podobnie jak Janowicz, dostał dziką kartę.

Dzięki specjalnej przepustce w imprezie zagra również doświadczony Hiszpan Nicolas Almagro.

Ze względu niejasną sytuację związaną z kortami SKT w Sopocie, turniej odbędzie się na kortach Arki w Gdyni. Zostanie rozegrany w dniach 30 lipca – 5 sierpnia.

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Janowicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje