Kamil Majchrzak pewnie w 2. rundzie w Heilbronn

Kamil Majchrzak stanął na wysokości zadania i w 1. rundzie challengera na kortach ziemnych na hali w Heilbronn pokonał wyżej notowanego Mohameda Safwata 6:3, 6:4.

Zajmujący 207. miejsce w rankingu Majchrzak w październiku zeszłego roku już raz pokonał Safwata. Na twardych kortach w Taszkencie dał Egipcjaninowi trzy gemy. Tym razem spędził na korcie dodatkowe pół godziny, ale i tym razem obyło się bez trzeciego seta.

Majchrzak dyktował warunki, jednak Safwat dotrzymywał mu kroku. Chwilę prawdy Polak miał w ostatnim gemie pierwszego seta, kiedy serwował przy 5:3. W tym jednym gemie obronił pięć gemów, z czego trzy z rzędu.

W drugim secie Majchrzak zaatakował przy 4:4. Spotkanie zakończył za pierwszym meczbolem.

Zwycięstwo w 1. rundzie dało Kamilowi Majchrzakowi wirtualny awans do top 200. Gdyby utrzymał ranking do najbliższego notowania, w poniedziałek zamelduje się na najwyższym miejscu w karierze. Dwa dodatkowe zwycięstwa Niemczech dadzą Majchrzakowi status rakiety numer 1 w Polsce przed Hubertem Hurkaczem i Jerzym Janowiczem.

W 2. rundzie polski tenisista zmierzy się z lepszym z pary Dennis Novikov - Yannick Maden.

Challenger na kortach ziemnych w Heilbronn to dla Kamila Majchrzaka sprawdzian generalny przed French Open. W przyszłym tygodniu tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego stanie do kwalifikacji paryskiego wielkiego szlema.

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Majchrzak