Karin Kanpp zakończyła karierę z powodu kontuzji

W 2014 roku była najlepsza w turnieju WTA na twardej nawierzchni w Taszkiencie, a w kolejnym sezonie triumfowała na ziemi w Norymberdze. Teraz, 30-letnia Karin Knapp zakończyła tenisową karierę. Włoszka nie jest w stanie grać profesjonalnie z powodu nawracających problemów z prawym kolanem.

Sezon 2015 był ostatnim udanym w wykonaniu zawodniczki z Lutago. Wtedy w sierpniu tamtego roku zajmowała na najwyższe w karierze, 33. miejsce w klasyfikacji generalnej WTA.

Reklama

Później ciągle wracające kłopoty z prawą nogą kompletnie zastopowały jej karierę. Zdobywczyni Pucharu Federacji z 2013 roku chciała jeszcze teraz wystąpić na zakończenie przygody ze profesjonalnym sportem w Rzymie. Nie będzie jednak w stanie tego zrobić.

- W ostatnich dniach na kortach Foro Italico wielu ludzi pytało mnie o plany na przyszłość. Przyszedł jednak moment, aby ogłosić zakończenie kariery. To trudna decyzja, ale niestety muszę ją podjąć, bo nie dam rady już nic poprawić z moim prawym kolanem.

- Po jego piątej operacji w lutym zeszłego robiłam wszystko, aby wrócić. Próbowałem każdego sposobu. Ciężko pracowałam wiele miesięcy. Ale za każdym razem czułam ból po pewnym czasie. On się nasilał zawsze, gdy chciałam coś zrobić jeszcze mocniej. Tak dalej być nie może – dodała była już włoska tenisistka.

Knapp na korcie zarobiła prawie dwa miliony 300 tysięcy dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje