Kubot wraca do gry. "Gram lepiej niż w ubiegłorocznym Wimbledonie"

Łukasz Kubot wraca po kontuzji stawu skokowego i zamierza wystąpić w startującym za dziesięć dni turnieju US Open. Jak lubinianin ocenia swoją formę i szansę na powtórzenie sukcesów z innych wielkoszlemowych turniejów? Z Kubotem rozmawiał Tomasz Kowalczyk.

Po deblowym zwycięstwie w Australian Open kibice oczekują od Łukasza Kubota podobnych wyników w innych wielkoszlemowych turniejach, ale to chyba nie taka łatwa sprawa?

- W Australii wszystko ułożyło się bardzo dobrze. W Paryżu był ćwierćfinał, Wimbledon trochę nie wyszedł, ale już niebawem US Open i cały czas walczymy o turniej Masters pod koniec roku. Robimy wszystko z Robertem (Lindstedtem - przyp. red.), żeby tam awansować. Co tydzień jest turniej, więc wierzymy, że to wszystko zagra. 

Reklama

Jak się gra ze Szwedem? Wasz duet powstał dosyć przypadkowo...

- W deblu bardzo ważna jest chemia. Nie tylko na korcie, ale też poza nim. Tak jak w związkach. Uzupełniamy się, mamy też bardzo dobre relacje poza kortem. Po naszych wynikach widać, że gramy dobrze na szybkich nawierzchniach, czy na twardej nawierzchni, gdzie piłka wysoko skacze. Trzeba jeszcze czasu, ale wierzę, że zagramy w turnieju Masters.

Ostatnio wypadłeś poza pierwszą setkę rankingu ATP. To powód do niepokoju? 

- Ja się tym nie przejmuję. Uważam, że przez ostatnie dwa miesiące zacząłem grać dobrze w tenisa. Przegrywałem w drugich, czy trzecich rundach z zawodnikami, którzy potem bardzo daleko zachodzili w turnieju. Myślę, że to zaowocowało doświadczeniem, aczkolwiek najbardziej uciążliwa była kontuzja, to że nie grałem przez pewien czas. Wierzę, że jak wszystko się ustabilizuje, wrócę do pierwszej setki rankingu ATP. Nie mam sobie nic do zarzucenia. 

W zeszłym roku zagrałeś w ćwierćfinale Wimbledonu, w tym już nie było tak dobrze. Dlaczego?

- Może to zabrzmi trochę arogancko, ale uważam, że w tym roku gram zdecydowanie lepiej, niż w zeszłym dochodząc do ćwierćfinału. W zeszłym roku miałem dużo szczęścia, bo drabinka dobrze się ułożyła, miałem też mecz wygrany walkowerem. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy grałem dobrze, a o porażkach decydowały niuanse. 

Na co cię stać w US Open? 

- Samo przejście eliminacji będzie bardzo trudne. Ważne, żeby po kontuzji wróciła jakość mojego tenisa i żebyśmy po prostu dobrze zaprezentowali się w grze deblowej razem z Robertem Lindstedtem.

Łukasz Kubot to jeden z najlepszych polskich tenisistów. W styczniu tego roku stał się trzecim reprezentantem Polski, który w grze deblowej (z zagranicznym partnerem) zwyciężył w wielkoszlemowym turnieju tenisowym - Australian Open. Wcześniej tylko Wojciech Fibak (również w Australii) i Jadwiga Jędrzejowska (we French Open) dokonali tej sztuki.

W 2013 roku osiągnął swój największy sukces w grze indywidualnej, kwalifikując się do ćwierćfinału Wimbledonu.

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Kubot | tenis | us open

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje