Maria Szarapowa mierzy wysoko

Maria Szarapowa razem z Rogerem Federerem wzięła udział w ceremonii losowania drabinki głównej Australian Open na Margaret Court Arena. W pierwszej rundzie utytułowana Rosjanka zmierzy się z Tatjaną Marią z Niemiec. Na korty w Melbourne 30-letnia tenisistka wraca po zawieszeniu za doping.

Stosowanie meldonium nie wyszło na dobre Marii Szarapowej (WTA 48). W 2016 roku została zawieszona i dopiero teraz będzie miała szansę wystąpić w Australian Open. Na początek 30-letnia Rosjanka zagra z rówieśniczką z Niemiec Tatjaną Marią zajmującą 47. miejsce w rankingu WTA. Pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych wzięła udział w ceremonii losowania drabinki AO na Margaret Court Arena i wypowiedziała się na temat formy.

Reklama

"Nigdy nie rozważałam przejścia na emeryturę, ale ponowne dostosowanie się do rywalizacji po tak długiej przerwie nie jest zadaniem łatwym" - przyznała mistrzyni z 2008 roku.

"Będąc nastolatką nigdy nie sądziłam, że będę rywalizować do 30. roku życia. Myślałam, że wygram parę turniejów i założę rodzinę. A jednak jestem tutaj i wciąż chcę grać, uprawiać sport dający mi tak wiele. Liczę, że na rodzinę jeszcze przyjdzie czas" - dodała Rosjanka.

"Nie spodziewam się tu łatwych meczów. Nie ma drogi na skróty, jeśli chcesz dotrzeć na szczyt. Musisz pokonać najlepszych, jeśli chcesz zwyciężyć" - oceniła.

Choć w kwietniu Szarapowa będzie miała 31. urodziny, to nie zamierza kończyć kariery. "Wciąż mam motywację. Nadal mam wielkie oczekiwania wobec siebie i chcę kontynuować, by znaleźć się znów na tronie" - zapowiedziała była liderka światowego rankingu.

Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się 15 stycznia. Relacje na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.

Łukasz Firchał

Dowiedz się więcej na temat: Maria Szarapowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje