Maria Szarapowa pokonała Alison Riske w drugiej rundzie turnieju w Shenzhen

Nie tylko Agnieszka Radwańska rozegrała we wtorek wyczerpującą trzysetówkę. Zacięty pojedynek w drugiej rundzie turnieju w Shenzhen stoczyła też Maria Szarapowa, która odrobiła seta i pokonała Alison Riske 4:6, 6:3, 6:2. Mecz trwał blisko dwie i pół godziny, co nie było po myśli Magdy Linette, która w szatni cierpliwie czekała na swoją kolej na korcie centralnym.

W przeciwieństwie do Radwańskiej dla Szarapowej nie było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Na otwarcie imprezy w Shenzhen dokładnie w Nowy Rok Rosjanka spotkała się z Mihaelą Buzarnescu i zmiotła Rumunkę z kortu, wygrywając 6:3, 6:0.

Reklama

Drugi pojedynek Szarapowej w sezonie nie był już spacerkiem. 70. na świecie Amerykanka wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła z przełamaniem 2:1. Dopiero będąc pod ścianą, Rosjanka włączyła szósty bieg. Do końca drugiej odsłony Szarapowa wygrała pięć z sześciu gemów.

W decydującym secie obie walczyły już na wyniszczenie. Tylko w pierwszym gemie Riske obroniła cztery breakpointy, ale w końcu rosyjska tenisistka dopięła swego, kończąc męki swoje, ale i między innymi Magdy Linette. Zaplanowany na tym samym korcie mecz Polki z Timeą Babos opóźnił się mniej więcej o dwie godziny.

W ćwierćfinale Shenzhen Open pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa spotka się z Zariną Dijas, która w drugiej rundzie sprawiła wielki zawód chińskim kibicom, sensacyjnie eliminując rozstawioną z numerem trzecim Shuai Zhang.

2. runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Timea Babos (Węgry, 8.) 2:6, 1:6

Maria Szarapowa (Rosja) - Alison Riske (USA) 3:6, 6:4, 6:2

Aryna Sabałenka (Białoruś) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:0

Zarina Diyas (Kazachstan) - Shuai Zhang (Chiny, 3.) 6:3, 6:7 (5-7), 6:4

1. runda:

Ana Bogdan (Rumunia) - Camila Giorgi (Włochy) 6:4, 6:2

Kristyna Pliszkova (Czechy) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 2.) 6:1, 6:4

Dowiedz się więcej na temat: Maria Szarapowa

Reklama

Reklama

Reklama