Marin Czilić odpadł w drugiej rundzie w Rio de Janeiro

Najwyżej rozstawiony tenisista, Chorwat Marin Czilić, odpadł w drugiej rundzie turnieju ATP na kortach ziemnych w Rio de Janeiro. Finalista tegorocznego Australian Open przegrał z Francuzem Gaelem Monfilsem 3:6, 6:7 (8-10).

Monfils potrzebował w czwartek pięciu minut, by zwycięsko zakończyć pojedynek przerwany w środę z powodu opadów deszczu.

- Rozegraliśmy tylko cztery punkty, ale koncentrację trzeba było utrzymywać na najwyższym poziomie - przyznał Francuz, którego rywalem w ćwierćfinale będzie Argentyńczyk Diego Schwartzman.

Do ćwierćfinału awansował też m.in. rozstawiony z dwójką Austriak Dominic Thiem, który przed rokiem triumfował w tej imprezie (pula nagród 1,695 mln dol.).

W deblu rywalizował Łukasz Kubot, który w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo odpadł w ćwierćfinale.

Dowiedz się więcej na temat: Marin Czilić