Matkowski w drugiej rundzie debla w Marakeszu

Trudna przeprawa Marcina Matkowskiego w 1. rundzie turnieju ATP w Marrakeszu. Na otwarcie imprezy polski deblista i partnerujący mu David Marrero wygrali po zaciętym do ostatniej piłki meczu 5:7, 7:6 (8-6), 10-8 z parą Robert Lindstedt i Franco Skugor.

Pierwszy start Matkowskiego po występie w Pucharze Davisa - w niedzielę "Matka" wspólnie z Łukaszem Kubotem zdobył punkt w meczu z Zimbabwe - mógł się zakończyć już na 1. rundzie.

Matkowski i Marrero przegrali pierwszego seta, a w tie-breaku drugiego było już 6-5 dla przeciwników. Wówczas Polak z Hiszpanem obronili piłkę meczową i dorzucili do tego dwa kolejne punkty, wygrywając seta. Wcześniej Matkowski i Marrero nie wykorzystali trzech setboli, ale zmobilizowali się w odpowiednim momencie.

W super tie-breaku polsko-hiszpańska para w dalszym ciągu miała pod górkę. Lindstedt i Skugor wyszli na 6-3, potem prowadzili jeszcze 7-4, ale z kolejnych pięciu piłek wygrali tylko jedną, co umożliwiło sukces Polakowi z Hiszpanem.

W ćwierćfinale Marcin Matkowski i David Marrero zmierzą się z Jamesem Cerratanim i Aisamem Ul Haqiem Qureshim, którzy również na pełnym dystansie pokonali parę Robin Haase i Matwe Middelkoop 6:3, 3:6, 10-3.

Wynik spotkania 1. rundy:

Marcin Matkowski, David Marrero (Polska, Hiszpania) - Robert Lindstedt, Franko Skugor (Szwecja, Chorwacja) 5:7, 7:6 (8-6), 10-8

Dowiedz się więcej na temat: marcin matkowski