Młodzieżowe igrzyska. Dwie szanse medalowe przeszły Idze Świątek koło nosa

Iga Świątek nie zawojuje młodzieżowych igrzysk olimpijskich. W czwartek 17-letnia tenisistka straciła dwie szanse medalowe. Najpierw odpadła w ćwierćfinale gry pojedynczej, po czym oddała walkowerem mecz 2. rundy gry mieszanej, gdzie tworzyła parę z Danielem Michalskim.

Pierwsze problemy w Buenos Aires Świątek miała już w środę, kiedy przegrała seta otwarcia w meczu 2. rundy singla z Joanną Garland. Wtedy jeszcze mistrzyni juniorskiego Wimbledonu potrafiła się podnieść i awansowała do ćwierćfinału w trzech setach.

W czwartek Świątek nie zdołała już odwrócić losów rywalizacji i niespodziewanie została wyeliminowana w dwóch setach przez Carlę Burel. W nieco ponad godzinę Francuzka wygrała 6:4, 6:2.

Był to trzeci pojedynek Świątek z Burel w tym sezonie. W żadnym z poprzednich meczów Polka nie straciła z tą rywalką więcej niż cztery gemy. W juniorskim Rolandzie Garrosie Świątek wygrała 6:3, 6:1, a miesiąc później w Wimbledonie dziewcząt poprawiła się jeszcze o gema, gromiąc Burel 6:1, 6:2.

Mimo niepowodzenia w singlu i wycofania się z gry mieszanej na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich Iga Świątek w dalszym ciągu ma szansę w Buenos Aires na złoto. W parze ze Słowenką Kają Juvan w sobotę zagra w finale gry podwójnej.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek