Na Wimbledonie zapadła cisza. Roger Federer odpadł w ćwierćfinale

Będzie nowy mistrz Wimbledonu! W ćwierćfinale londyńskiego wielkiego szlema Roger Federer sensacyjnie przegrał z Kevinem Andersonem 6:2, 7:6 (7-5), 5:7, 4:6, 11:13, choć prowadził 2:0 w setach, a w trzecim miał piłkę meczową. W półfinale Kevin Anderson zmierzy się z lepszym z pary Milos Raonić - John Isner.

- Nie wiem, co powiedzieć... Choć przegrywałem 0:2 w setach, nie przestawałem wierzyć w siebie. Trzeba mieć takie nastawienie, szczególnie kiedy się gra z takimi przeciwnikami. Wydaje mi się, że zagrałem wspaniały mecz. Cieszę się, ale teraz jestem już myślami przy piątkowym meczu, ponieważ jest tu jeszcze tenis do rozegrania - powiedział w wywiadzie na gorąco Kevin Anderson, który po raz pierwszy w karierze pokonał Rogera Federera, i to w jego świątyni.

Z 20 tytułów wielkoszlemowych Szwajcar podjął na kortach All England Clubu osiem. Od zeszłorocznego półfinału z Tomasem Berdychem aż do środowego pojedynku broniący tytułu Federer nie stracił podania.

Anderson przełamał Federera na początku drugiego seta. Choć tenisista z RPA przegrał tę partię, po symbolicznym breaku doszło do efektu domina. Federer nie wykorzystał jednej piłki meczowej, stracił seta, potem drugiego, aż doszło do pasjonującego piątego, który mógł przywołać Federerowi wspomnienia z finału w 2009 roku, kiedy pokonał Andy'ego Roddicka 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-5), 3:6, 16:14.

Tym razem nie było jednak ani tak długiego meczu, ani pozytywnego rozstrzygnięcia dla Rogera Federera. Przy stanie 11:11 bezbłędny na serwisie przez całe spotkanie Szwajcar popełnił pierwszy podwójny błąd serwisowy, który okazał się jego gwoździem do trumny. Po kolejnej piłce Federer stracił podanie, a po kolejnym gemie nadzieje na dziewiąty tytuł na wimbledońskiej trawie.

Wynik meczu ćwierćfinałowego Wimbledonu:

• Roger Federer (Szwajcaria) - Kevin Anderson (RPA) 6:2, 7:6 (7-5), 5:7, 4:6, 11:13

Dowiedz się więcej na temat: Wimbledon | roger federer | Kevin Anderson