Nick Kyrgios za każdego asa przekaże 50 dolarów ofiarom huraganu Maria

Tenisista Nick Kyrgios zadeklarował, że przekaże 50 dolarów na rzecz osób poszkodowanych przez huragan Maria za każdego posłanego przez niego do końca roku asa serwisowego. Australijczyk w ten sposób zasili zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Portorykankę Monicę Puig.

Poruszona skalą zniszczeń wyrządzonych jej ojczyźnie po przejściu kilkanaście dni temu huraganu Puig rozpoczęła za pośrednictwem jednego z portali gromadzenie środków finansowych dla poszkodowanych. W inicjatywę zapoczątkowaną przez mistrzynię olimpijska z Rio de Janeiro włączył się jej kolega z kortu - Kyrgios.

Reklama

Słynący z wybuchowego charakteru i kontrowersyjnych zachowań Australijczyk początkowo zaofiarował, że za każdego asa wpłaci 10 USD. Akcja trwa od wtorku, kiedy zanotował w Pekinie 12 punktów bezpośrednio z serwisu. Później podniósł stawkę do 50 dol. W piątek wystąpi w ćwierćfinale. Jego rywalem będzie Belg Steve Darcis.

Puig za cel postawiła sobie zebranie 125 tys. dol. Jak na razie w akcję włączyło się 1681 osób, które wpłaciły 112 187 dol.

Ostateczny bilans ofiar śmiertelnych huraganu w Portoryko wynosi 34 osoby. Jak informowano, jeszcze dwa tygodnie później 93 procent mieszkańców nie miało tam prądu, 55 procent było bez dostępu do wody pitnej, a telefonia komórkowa funkcjonuje tylko na ok. 45 procent powierzchni wyspy.

Dowiedz się więcej na temat: Nick Kyrgios | Monica Puig

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje