Niezwykle udany debiut Huberta Hurkacza w Rolandzie Garrosie

W tegorocznych eliminacjach do wielkoszlemowego French Open wystartowało tylko dwóch Polaków. W poniedziałek poszło im w kratkę. Jeden wygrał, a drugi przegrał. 189. na świecie Hubert Hurkacz pokonał Francuza Hugo Greniera 6:1, 6:4. Najwyżej notowany z naszych tenisistów, a więc Kamil Majchrzak przegrał 4:6, 3:6 z Nino Serdarusiciem z Chorwacji.

Poniedziałek był ważnym dniem dla Hurkacza. 21-letni zawodnik z Wrocławia zadebiutował w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa. Zrobił to w dobrym stylu. W niespełna 80 minut pokonał Hugo Greniera.

Inauguracyjny set był popisem Polaka, który wykorzystał dwie okazje na przełamanie przeciwnika. W drugim prezentował się równie dobrze. Po czterech gemach obaj mieli po jednym brejku. W piątym Hurkacz jeszcze raz świetnie returnował. Do końca utrzymał podanie i wygrał odsłonę 6:4.

W półfinale eliminacji rywalem naszego reprezentanta będzie 123. w rankingu ATP Yannick Hanfmann z Niemiec.

Majchrzak przyjechał do Paryża prosto z niemieckiego Heilbronnu. Tam zanotował kolejny dobry występ w challengerze ATP. Był w półfinale.

Wydawało się, że w pierwszej rundzie eliminacji powinien poradzić sobie z niżej notowanym Nino Serdarusiciem. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego w piątym gemie przełamał przeciwnika i prowadził 3:2. Szybko jednak stracił podanie i za chwilę stało się to jeszcze raz. Rywal serwował, aby wygrać partię (5:3). Majchrzak nie dał za wygraną i odrobił stratę. Za chwilę po raz trzeci nie obronił brejkpointa i przegrał partię 4:6.

Drugi set był mniej emocjonujący. Serdarusić w szóstym gemie wykorzystał piątą szansę na przełamanie. To był kluczowy moment. Potem obaj zgodnie utrzymywali serwis. Ostatecznie tę odsłonę chorwacki tenisista wygrał 6:3.

Majchrzak drugi raz w życiu walczył w eliminacjach do turnieju wielkoszlemowego. Ponownie jednak odpadł już w pierwszym pojedynku. Na początku roku walczył o główną drabinkę Australian Open, ale przegrał od razu z Rubenem Bemelmansem z Belgii.

Transmisje z kwalifikacji do piątku w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Player. We wtorek w pierwszej rundzie walki o główny turniej zaprezentuje się Magdalena Fręch.