Rafael Nadal odpuści jeden z turniejów przed Paryżem?

Legendarny francuski tenisista Henry Leconte zasugerował, że w drodze po 11. tytuł w wielkoszlemowym French Open Rafael Nadal może zrezygnować ze startu w jednym z turniejów poprzedzających.

W niedzielę w Monako Nadal sięgnął po 31. tytuł ATP World Tour Masters 1000. Ma jednak 31 lat, w związku z czym jest bliżej niż dalej zakończenia kariery. Zawodnicy po trzydziestce zaczynają już bardziej szanować swoje zdrowie i rozsądniej dobierają plany startowe. Najlepszym przykładem jest tu Roger Federer, który po raz drugi z rzędu całkowicie zrezygnował z występów na kortach ziemnych.

Reklama

Według Henry'ego Leconte'a któryś z turniejów przed French Open może również poświęcić Rafael Nadal.

- W tym wieku człowiek nie regeneruje się już tak dobrze jak kiedyś. Nie wiem tego, ale mam takie przeczucie, że Nadal może odpuścić jeden z turniejów, żeby lepiej przygotować się do French Open - zasugerował Francuz.

W tym wszystkim jest jednak jeden haczyk. W zeszłym sezonie na kortach ziemnych Rafael Nadal wygrał cztery z pięciu turniejów, a w Rzymie doszedł do ćwierćfinału. Rezygnacja ze startu w jednych z tych turniejów oznaczałaby stratę punktów, co w przypadku jego zaciętej rywalizacji z Federerem byłoby równoznaczne z utratą pierwszego miejsca w rankingu.


Dowiedz się więcej na temat: rafael nadal

Reklama

Reklama

Reklama