Roger Federer wraca na korty. Wystąpi w Stuttgarcie

2,5-miesiąca nie widzieliśmy na kortach Rogera Federera. Szwajcar opuścił część sezonu na kortach ziemnych. Wraca na ulubioną trawę. Zobaczymy go w Stuttgarcie, gdzie będzie największą gwiazdą rozpoczynającej się w poniedziałek imprezy.

Federer ostatni mecz rozegrał 24 marca w Miami. Przegrał w 2. rundzie ATP Masters 1000 z Thanasim Kokkinakisem. Potem zrobił sobie przerwę. Odpuścił część sezonu na kortach ziemnych na których nigdy nie czuł się pewnie. Nie chciał ryzykować urazu przed najważniejszymi dla niego występami na trawie.

Reklama

Szwajcar będzie gwiazdą rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju w Stuttgarcie. Jest rozstawiony z jedynką. W pierwszej rundzie dostał wolny los. Pojawi się więc na korcie najwcześniej w środę. Jego rywalem będzie Misha Zverev bądź zawodnik z eliminacji.

W ubiegłym roku w Stuttgarcie dobrze zaprezentował się Jerzy Janowicz, który dotarł do ćwierćfinału. Przegrał z Benoitem Pairem, a wcześniej pokonał Grigora Dimitrowa. Teraz Polaka zabraknie, bo leczy uraz kolana.

Przez dwoma laty organizatorzy Marcedes Cup postanowili zmienić nawierzchnię turnieju i termin. Tenisiści nie rywalizują już na kortach ziemnych, a na trawie. Turniej jest obecnie jednym z najważniejszych etapów przygotowań do Wimbledonu.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama