Roger Federer wraca po miesięcznej przerwie

We wtorek w sesji wieczornej Roger Federer rozegra pierwszy mecz w Cincinnati. Szwajcar wraca na korty po miesięcznej przerwie. Ostatni raz widzieliśmy go w Wimbledonie, gdzie odpadł w ćwierćfinale z Kevinem Andersonem.

37-letni magik z Bazylei od dłuższego czasu umiejętnie dobiera starty, aby się nie przeforsować. Doskonale zna swój organizm i wie, że zbyt częsta gra może odbić się na jego zdrowiu.

Reklama

Ostatni raz Federera widzieliśmy miesiąc temu. W ćwierćfinale w Wimbledonie odpadł po pięciosetowej walce z Kevinem Andersonem. Teraz wystąpi w Cincinnati. - Muszę dbać o zdrowie. Wiadomo, że chciałbym występować w każdym turnieju, ale muszą rozważnie dobierać występy. Teraz mogę znacznie lepiej zaplanować czas, który spędzam z rodziną - powiedział Szwajcar.

Turniej w Cincinnati to jedna z ulubionych imprez Federera, który wygrywał tu w przeszłości aż siedem razy. - Fajnie jest wrócić do dobrze kojarzącego się miejsca. Mam nadzieję, że i tym razem pójdzie mi znakomicie - powiedział wybitny tenisista.

37-latek rozpocznie turniej od meczu z Niemcem Peterem Gojowczykiem. Spotkanie zaplanowano w sesji wieczornej. Początek o godz. 1 w nocy z wtorku na środę polskiego czasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje