Roland Garros: Debel Fyrstenberg i Matkowski w ćwierćfinale

Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, po wygranej w 3. rundzie z francuskimi tenisistami Jonathanem Dasnieres de Veigy i Florentem Serrą 6:4, 6:3, awansowali w niedziele do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu.

To drugi paryski ćwierćfinał polskiego duetu, który powtórzył wynik z 2010 roku. W poprzedniej edycji Polacy odpadli rundę wcześniej.

Reklama

Kolejnych przeciwników Fyrstenberg i Matkowski, rozstawieni z numerem 16., poznają dopiero we wtorek, w wyniku opóźnień spowodowanych przez deszcz.

Dopiero po południu zostanie dokończony pojedynek Łukasza Kubota i Francuza Jeremy'ego Chardy'ego w pierwszej rundzie z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Duńczykiem Frederikiem Nielsenem. Grę przerwano w piątek wieczorem ze względu na zapadające ciemności przed rozpoczęciem trzeciego seta, przy stanie 2:6, 7:6 (7-5).

Jeśli wygrają w niedzielę, to w poniedziałek spotkają się z Austriakiem Alexandrem Peyą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem (nr 7).

Pod wieczór o awans do trzeciej rundy będą walczyć jeszcze Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek. Po drugiej stronie siatki staną Włosi Paolo Lorenzi i Potito Starace.

Wynik spotkania trzeciej rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 16) - Jonathan Dasnieres de Veigy, Florent Serra (Francja) 6:4, 6:3.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje