Tenis. Iga Świątek zdobyła największy tytuł w karierze

Znakomite wieści zza wielkiej wody. W nocy z niedzieli na poniedziałek w finale turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów w amerykańskim Pelham Iga Świątek rozgromiła Allie Kiick 6:2, 6:0. Dla utalentowanej 16-latki z Warszawy to największy tytuł w karierze.

Odkąd w lutym Świątek wróciła do rywalizacji po pół roku przerwy, jej kariera nabiera rozpędu z tygodnia na tydzień. Już dwa tygodnie po powrocie na korty wygrała ITF-a w Szarm el-Szejk z pulą nagród 15 tysięcy.

Reklama

Tym razem podbiła ciut poważniejsze zawody w stanie Alabama. Jako tenisistka z siódmej (!) setki rankingu musiała dodatkowo przystąpić do kwalifikacji, gdzie w trzech meczach straciła w sumie... trzy gemy.

W głównej drabince młoda polska tenisistka nie zwolniła obrotów. Przez cały turniej nie straciła seta, aż w końcu w finale okazała się zdecydowanie lepsza od starszej o sześć lat i dużo bardziej doświadczonej Allie Kiick.

Sukces w Pelham oznacza, że w najbliższym czasie 16-latka nie będzie musiała już tracić czasu na kwalifikacje. W przyszły poniedziałek Iga Świątek awansuje nawet o 200 miejsc w rankingu WTA i będzie miała na wyciągnięcie ręki top 400, które było jej celem na najbliższe tygodnie.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Allie Kiick

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje