Tenis. Lucas Pouille doczekał się zwycięstwa na ziemi

Lucas Pouille przerwał serię trzech kolejnych przegranych, pokonując Andreasa Seppiego 6-2, 3-6, 7-6(3) w pierwszej rundzie Internazionali BNL d’Italia. Wcześniej Francuz odpadał w początkowej fazie turniejów w Monte-Carlo, Budapeszcie i Madrycie.

24-latek w meczu z Włochem zanotował siedem asów, a po pierwszym serwisie wygrał aż 75 proc. wymian. Samo spotkanie trwało ponad dwie godziny, ale opóźniło się o ponad trzy z powodu opadów deszczu.

W pierwszym secie mistrz Open Sud de France przełamał rywala już w pierwszym gemie, a potem powiększył przewagę o drugiego breaka. W drugiej partii jedyne przełamanie, na 5-3, zanotował z kolei Seppi. W decydującym secie obaj zanotowali po breaku, a o wszystkim decydować musiał tie-break. Górą był Francuz, który rozpoczął go od prowadzenia 2-0 i 4-1.

Kolejnym rywalem Pouille’a będzie Kyle Edmund, ćwierćfinalista Mutua Madrid Open, z którym Francuz ma bilans 2-1.

Z turniejem pożegnał się także inny Włoch – Filippo Baldi. W pierwszej rundzie turnieju w Rzymie przegrał z Nikolozem Bisilaszwilim 4-6, 6-4, 4-6.